Jezírka z kamene

Jezírka z kamene

Zahradní jezírka

Voda v zahradě může mít různá využití, ať už se jedná o vodu v pohybu, či vodu stojatou. Voda je vždy dominantním prvkem, který nás svou silou přitahuje a dodává nám energii. S vodou přichází život, zlepšuje se okolní mikroklima a její přítomnost v nás vyvolává pocit uvolnění.

Tvoříme jedinečná vodní díla, při jejichž stavbě využíváme jednak polohy a členění terénu, snažíme se nenarušit přirozený ráz krajiny a zároveň respektujeme přání majitele. Ať už se jedná o zahradní jezírko, studánku, potok, vodopád, koupací jezírko, či zatopený lom. Každé naše dílo je jedinečné a neopakovatelné.

Koupací jezírka

Tento typ koupací plochy nenaruší přirozený vzhled zahrady, naopak, velmi pěkně ho dotvoří. Naše koupací jezírka jsou celokamenná , při jejich výstavbě je používána speciální technologie spárování kamene, na kterou naše firma vlastní ochrannou známku. Tato technologie je jednak přirozená pro chodidla a zároveň nenaruší kresbu kamene. Jednotlivé kusy kamenů jsou usazovány s rozvahou a respektem k jejich tvaru a zbarvení. Výsledný efekt je ohromující spojení vody, kamene a slunce, jehož paprsky lámající se o azurově modrou vodní hladinu, nám odhalí jedinečnost tvarů, barev a postupem času i patinu přírodního materiálu. Jde o téměř nepopsatelné spojení. Zahradní jezírka vybudována pomocí této technologie jsou ozdobou nejen zahrady, ale i širokého okolí.

Koupací jezírko poskytuje zahradě atraktivní vzhled po celý rok a na rozdíl od klasických bazénů je okrasou zahrady i v zimním období a tvoří opravdovou dominantu každé zahrady.

Tam, kde to prostor, členitost pozemku, ale také odvaha a samozřejmě finanční možnosti majitele dovolí, může koupací jezírko nahradit i okázalejší vodní dílo, jako je například zatopený lom. Ke stavbě se používají velké kamenné bloky o váze až 20ti tun, jejichž citlivé a správné posazení do prostoru v nás vzbudí zdání, že nevznikl lom v zahradě, ale zahrada v lomu.

Jezírka z kamene

Videogalerie

Fotogalerie